Print Close

Libri i Ri

Lavdimir Marku -

Fjalor Greqisht – Shqip Gjinia:Fjalor

Ēmimi:1800 Lekė Nr. faqe:876

ISBN:978-99956-720-3-4

Krisotfor Ndreu

- Fjalor Spanjisht - Shqip Gjinia:Fjalor

Ēmimi:2600 Lekė Nr. faqe:1061

ISBN:978-99943-920-9-1

Alfred Uēi - Estetika metateorike mbi artin

Gjinia:Art

Ēmimi:800 Lekė Nr. faqe:463

ISBN:978-99956-10-19-7

Miranda Haxhia - Kur qan "Hirushja" e bllokut

Gjinia:Roman

Ēmimi:1000 Lekė

Nr. faqe:340

ISBN:978-9956-07-56-2

Jean Franēois -Manual i kulturės sė pėrgjithshme

Gjinia:Art

Ēmimi:1200 Lekė Nr. faqe:447

ISBN:978-99956-340-8-7

Kolec topalli - Nyjat e shqipes
Ēmimi:1200 Lekė Nr. faqe:378

ISBN:978-99943-1-459-1

Antigona Marku -

Pėrtej imagjinatės

Gjinia: Novela

Ēmimi:400 Lekė Nr. faqe:114

ISBN:978-99956-33-40-0

Ferdinand Leka - Ushtrime pėrgatitore pėr njė italishte me themel

Ēmimi:500 Lekė

Nr. faqe:125

ISBN:978-99956-20-9-6

Texe Marrs - Kodet magjike

Gjinia:Roman

Ēmimi:1900 Lekė Nr. faqe:640

ISBN:978-99956-11-83-5

Linn William - Kur jam me ty
Gjinia:Roman Ēmimi:700 Lekė Nr. faqe:223

ISBN:978-99943-46-46-2

Linn Uilliam - Para se tė flesh

Ēmimi:800 Lekė Nr. faqe:286

ISBN:978-99943-947-7-7

Bernard Cornwell - Arlekini
Gjinia:Roman

Ēmimi:1000 Lekė

Nr. faqe:552

ISBN:978-99943-44-33-8

 

 

Romane

Zhyl Vern - DY VJET PUSHIME
Djemtė e njė kolegji neozelandez qė gjenden tė vetėm nė bordin e anijes Slougi -pėrfundojnė, pėr shkak tė njė shtrėngate nė Oqeanin Paqėsor, nė njė ishull tė shkretė ku do tė qėndrojnė dy vjet...
Vilhelme Vranari - Rrėfime nė tė perėnduar
Nė kėtė libėr, ku spikat potenciali intelektual dhe profesional i femrės, njėkohėsisht autorja tregon se sa dhunues, i dėmshėm dhe ndrydhės ėshtė njė stereotip, kur ai pranohet nga vetė ai segment i shoqėrisė qė gjykohet prej tij... Pėr ju zonja dhe ju zonjusha, ky libėr do tė bėjė qė ta gjeni veten tė strukur diku mes mijėra shkronjave dhe pa dashur do tė belbėzoni; "Kjo ėshtė edhe jeta ime, edhe jotja, edhe e asaj..." Ndaj autorja po i dhuron lexuesit: "Njė libėr pėr tė gjithė".
Vanessa Davies - Puthje nė Diell
Ē'duhet tė bėjė njė grua e re shumė e bukur, tė cilėn e ka braktisur papritmas i shoqi pėr tė shijuar frytet e lirisė seksuale?
Thimo Bare - Shėrbimi Sekret shqiptar
Mė shumė

Botimet EDFA

Ramazan Hysa - Fjalor Praktik Shqip-Anglisht
Gjinia:Fjalor - Nr. faqesh:256 - Shtėpia botuese:EDFA
Ramazan Hysa - Fjalor Praktik Anglisht-Shqip
Gjinia:Fjalor - Nr. faqesh:540 - Shtėpia botuese:EDFA
Ramazan Hysa - Fjalor Praktik Anglisht-Shqip
Gjinia:Fjalor - Nr. faqesh:256 - Shtėpia botuese:EDFA
Pavli Qesku - Shqip-Anglisht-Shqip & Anglisht-Shqip-Anglisht
Gjinia:Fjalor - Nr. faqesh:526 - Shtėpia botuese:EDFA
Mė shumė

Novela e tregime

Uran Butka - Nė shtėpinė tonė
Leka Ndoja - Ajkuna nė Shqipėrinė unite
Kostandin Dhamo - Rruga e Dibrės
Gjinia:Tregime - Nr. faqesh:192
Ilir Kadia - Damarėt e ujit
Ilir Kadia ėshtė njė nga prozatorėt e pakėt sot qė lėvrojnė tregimin e shkurtėr. Edhe pse nė lėmin e njė gjinie tė vėshtirė, ai renditet ndėr tregimtarėt mė tė zėshėm bashkėkohorė, koherent me lexuesin e etur shqiptar tė tregimit dhe lexuesit e tij personal.
Mė shumė

Poezi, dramė etj.

Zhuliana Jorganxhi - Dhembje e ndaluar
Xhemil Bytyēi - Dėgjoj shushurimėn
Xhebi Tanini - Tripologji
Vaso Papaj - Mbeta mik me shpirtin
Pėr poetin realiteti nuk ėshtė i shurdhėt.
Mė shumė

Gjermanisht

Zef Simoni - Fjalor Gjermanisht - Shqip
Shtėpia botuese: INFBOTUES; Nr. faqe: 478; Ēmimi: 1300 Lekė
Zef Simoni - Fjalor Gjermanisht - Shqip
Shtėpia botuese: INFBOTUES; Nr. faqe: 478; Ēmimi: 1000
Ali Dhrimo - Fjalor Gjermanisht - Shqip
Pėrmban 61000 fjalė,pra mbi 15000 fjalė mė tepėr se ai i vitit 2002. U jep pėrparėsi fjalėve nga gjuha e sotme:gjuha e mediave,e filmit dhe e teatrit,e jetės sė pėrditshme nė zyrė,nė punė,nė rrugė e kudo...

Mė shumė